Święto Patrona Szkoły
W dniach 23–24 listopada 2025 roku odbyły się uroczyste obchody Święta Patrona Szkoły – Stefana Żeromskiego, połączone z upamiętnieniem 100. rocznicy jego śmierci. Uroczystości rozpoczęły się 23 listopada mszą świętą odprawioną w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego oraz Przedszkola w Kurozwękach.
Główne wydarzenia odbyły się 24 listopada. W świętowaniu tej wyjątkowej rocznicy udział wzięli liczni goście, wśród których znaleźli się m.in. burmistrz miasta i gminy Staszów dr Leszek Kopeć, przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Klimek, dyrektorzy staszowskich szkół podstawowych, a także rodzice, pracownicy obecni i emerytowani oraz przyjaciele szkoły.
Po oficjalnym rozpoczęciu uroczystości zaprezentowano montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły z klasy 4, 7 i 8, przedstawiający życie, twórczość i wartości bliskie Patronowi.
W uroczystości wzięli udział również uczniowie z Liceum im. Stefana Żeromskiego w Chobrzanach wraz z Panią Dyrektor szkoły. Goście przygotowali własny montaż przybliżający postać pisarza, jego drogę twórczą oraz znaczenie jego dorobku, wzbogacając obchody o wartościowy, edukacyjny akcent.
W dalszej części uroczystości poznaliśmy laureatów konkursów zorganizowanych z okazji Święta Szkoły, w tym: konkursu na najlepszy graficzny symbol (logo) dla Zespołu Placówek Oświatowych – Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego i Przedszkola w Kurozwękach, konkursu plastycznego i wiedzy o Stefanie Żeromskim.
Następnie delegacja złożyła wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą pobyt Stefana Żeromskiego w Kurozwękach.
Na zakończenie odbył się występ zespołu „Roztańczone Iskierki”. Uczennice z klasy 2 i 3 zaprezentowały taniec z flagami, nadając uroczystości podniosły i barwny charakter.

