Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości 2024
11 Listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji 13 listopada 2024 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający to wydarzenie.
Uczniowie z klasy VI przypomnieli najważniejsze fakty historyczne z okresu 123 lat niewoli, natomiast uczennica klasy I Gabriela Wójcik, zaśpiewała piękną piosenkę o Polsce. Za przygotowanie uczniów do występu odpowiadały panie: Marta Zajdel, Aneta Urbanowicz i Ewa Cichoń.
Nasza placówka przyłączyła się również do akcji „Szkoła do hymnu” 2024, dlatego o symbolicznej godzinie 11:11 dnia 8 listopada dumnie zabrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego”. Podobnie jak w 21,5 tys. szkół, przedszkolach, placówkach oświatowych w całej Polsce.
Uczniowie naszej szkoły wzięli również udział w uroczystościach 106. Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Staszowie.
Poczet Sztandarowy: Krzysztof Polut, Laura Poniewierska, Alicja Grabarz i przedstawiciele Harcerzy - Wiktoria Szymańska i Mateusz Buszko.
Dyrektor szkoły pani Marzanna Topmorowska podziękowała uczniom za występ. Zwróciła uwagę na to, jak ważne jest to święto dla wszystkich Polaków oraz doceniła postawę całej społeczności uczniowskiej, która godnie uczciła Narodowe Święto Niepodległości. Była to bardzo podniosła, a jednocześnie radosna uroczystość.


