Międzyszkolny Konkurs "Razem na rzecz lepszego Internetu"
Dzisiaj w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs "Razem na rzecz lepszego Internetu" zorganizowany przez panią Weronikę Orzechowską, panią Agnieszkę Mysłek i panią Katarzynę Basińską. Celem konkursu było podniesienie świadomości uczniów na temat bezpiecznego korzystania z Internetu oraz promowanie pozytywnych postaw w sieci.
Wydarzenie zaszczyciła swoją obecnością pani Danuta Batóg, specjalista ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w staszowskim magistracie. W konkursie wzięły udział drużyny reprezentujące szkoły: -Zespołu Placówek Oświatowych Publiczna Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Koniemłotach, - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. H. Łaskiego w Staszowie, - Zespół Placówek Oświatowych Publiczna Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Mostach, - Zespół Placówek Oświatowych im. Oddziału Partyzanckiego AK „Jędrusie” w Smerdynie, oraz gospodarze turnieju.
Wyniki przedstawiają się następująco:
1. Seweryn Dyl - PSP Smerdyna
2. Karol Zgrzywa - PSP Koniełmoty
3. Stanisław Pawłowski - PSP Koniemłoty
Po zakończeniu części testowej uczniowie zostali podzieleni na losowo dobrane grupy, aby sprzyjać integracji uczestników. Zadaniem grup było stworzenie plakatu na temat „Razem na rzecz lepszego Internetu”. Prace uczniów cechowały się dużą kreatywnością oraz świadomością problemów związanych z bezpieczeństwem w sieci. Każda z drużyn w innowacyjny sposób przedstawiła swoje pomysły na poprawę jakości i bezpieczeństwa korzystania z Internetu. Zwycięzcy konkursu otrzymali zasłużone nagrody, a wszyscy uczestnicy uhonorowani zostali drobnymi upominkami. Pani dyrektor Marzanna Tomporowska wyraziła swoje uznanie dla zaangażowania uczniów oraz podziękowała wszystkim za aktywny udział w wydarzeniu.


