Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Alfabet Logopedyczny
Dzieci z grupy „Słoneczka” biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Alfabet Logopedyczny”, którego główmy celem jest dbanie o właściwą stymulację rozwoju mowy oraz wdrażanie profilaktyki logopedycznej. Projekt skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym.
CELE SZCZEGÓŁOWE PROJEKTU
- podniesienie sprawności aparatu artykulacyjnego,
- usprawnianie aparatu oddechowego,
- poszerzanie słownictwa czynnego i biernego,
- ćwiczenie umiejętności rozumienia, uwagi słuchowej oraz koncentracja na wykonywanym zadaniu,
- rozwijanie słuchu fonematycznego, poczucia rytmu,
- podnoszenie sprawności w zakresie motoryki,
- doskonalenie percepcji i pamięci słuchowej, kształcenie wrażliwości słuchowej.
Dzieci wykonują określone zadania zgodnie z literami alfabetu (kolejność wykonywania zadań dowolna), tym razem były to literki:
E – eko – logopedia (zapoznanie z elementami aparatu artykulacyjnego, usprawnianie motoryki małej i rozwijanie kreatywności);
F – fryzjer (wydłużanie fazy oddechowej, kształtowanie prawidłowego toru oddechowego);
C – Celinka (rozwijanie sprawności aparatu mowy).

