Rajd Staszów - Kurozwęki
20 września 2025 r. zuchy i harcerze z naszej szkoły wzięli udział w rajdzie Staszów–Kurozwęki, na którym czekało na nich wiele atrakcji.
Na trasie uczestniczyli w zawodach zręcznościowych, a następnie odwiedzili najważniejsze miejsca w Zagrodach i Kurozwękach, m.in. dom noblistki Olgi Tokarczuk oraz pomniki przyrody.
Kolejnym punktem programu była eksploracja labiryntu w kukurydzy przy Pałacu Popielów.
Po tej przygodzie wszyscy zjedli pyszny obiad. Następnie: - harcerze rozegrali grę harcerską, - zuchy realizowały stacje zadaniowe, w których musiały wykazać się umiejętnością kodowania i szyfrowania, sprawnością fizyczną oraz zdobywały praktyczne umiejętności pierwszej pomocy przedmedycznej.
Na zakończenie rajdu odbyło się wspólne śpiewanie piosenek harcerskich przy ognisku.
Był to wspaniały dzień pełen wrażeń.


