Tydzień z okazji Dnia Ziemi w naszej szkole!
Ubiegły tydzień w naszej szkole upłynął pod hasłem „Chroń Ziemię” z okazji Dnia Ziemi, którego celem było promowanie postaw proekologicznych oraz przypomnienie, jak ważna jest troska o środowisko naturalne.
Głównym wydarzeniem naszych obchodów była uroczysta akademia i spektakl pt. „W bajkowym świecie Ekobohaterów”. Znani i lubiani bohaterowie bajek przypomnieli nam zasady dbania o planetę oraz pokazali, jak należy zachowywać się, by chronić środowisko. Widowisko połączyło naukę z dobrą zabawą i zostało nagrodzone gromkimi brawami. Po przedstawieniu odbył się pokaz mody ekologicznej. Uczniowie zaprezentowali niezwykłe stroje wykonane z materiałów przeznaczonych do recyklingu, między innymi z reklamówek i gazet. Kreatywność oraz pomysłowość uczestników wzbudziły ogromny podziw publiczności. Podczas apelu rozstrzygnięto także konkurs wiedzy ekologicznej pt. „Odpady segregujesz, planetę ratujesz”, w którym uczestnicy musieli wykazać się dużą wiedzą na temat ekologii, segregacji śmieci oraz ochrony środowiska.
Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i wychowawcom za zaangażowanie oraz wspólne działania na rzecz naszej planety. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza i dobre nawyki pozostaną z nami na długo!

