Logo Zespołu Placówek Oświatowych - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego i Przedszkol

Wielkanocna inicjatywa „Szerzenie Dobra” w naszej szkole

W ramach działań finansowanych z mini grantu Korpusu Solidarności zrealizowaliśmy wyjątkowy projekt świąteczny, który połączył uczniów, nauczycieli i społeczność lokalną we wspólnym działaniu na rzecz innych.

Przygotowaliśmy spektakl wielkanocny, który zaprezentowany został społeczności szkolnej, wprowadzając wszystkich w wyjątkowy, świąteczny nastrój. Wydarzenie to miało na celu nie tylko ukazanie tradycji związanych z Wielkanocą, ale także szerzenie wartości takich jak miłość, współczucie i dzielenie się dobrem. Przedstawienie, przygotowane przez uczniów pod kierunkiem Pani W. Orzechowskiej, Pani A. Urbanowicz i Pani A. Mysłek, wspaniale oddało atmosferę świąteczną.

Odwiedziliśmy Dom Pomocy Społecznej w Kurozwękach – uczniowie wręczyli seniorom własnoręcznie wykonane kartki i upominki, a także wystąpili z przygotowanym przez siebie spektaklem wielkanocnym. Spotkanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem i wieloma wzruszającymi rozmowami. Wspólne świętowanie stało się piękną okazją do nawiązania więzi międzypokoleniowych oraz budowania poczucia wspólnoty.

Zorganizowaliśmy kiermasz wielkanocny ciast i ozdób świątecznych dla pani Basi. Kiermasz to nie tylko okazja do wspólnego spędzenia czasu, ale także piękny przykład na to, jak ważne jest wspieranie się nawzajem w trudnych chwilach. Jesteśmy dumni z naszych uczniów i całej społeczności szkolnej. Dzięki takim inicjatywom pokazujemy, że dobro wraca, a pomaganie ma sens. Uczniowie i nauczyciele już planują kolejne akcje, które będą miały na celu szerzenie dobra w lokalnej społeczności.

OIP   OIP_(1) 

Galeria zdjęć

9e8c0ed9-89c0-4fd6-b317-1afea4e7aa8a 16d3dc08-505d-4ad0-a075-2a9f6e5c243a 887a8c04-3bde-4659-a18b-c014369bb190 7ca74e86-4719-46b8-a2a4-bea72def202e
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności