Wyjazd drużyny harcerskiej po Betlejemskie Światło Pokoju
Światło z Betlejem nową światu da nadzieję....
W miniony weekend nasza drużyna harcerska wraz z innymi drużynami z Hufca ZHP Staszów wyruszyła do Zakopanego, aby odebrać Betlejemskie Światło Pokoju – symbol nadziei, jedności i braterstwa. Był to czas niezwykle aktywny, pełen wrażeń i harcerskiej energii.
Podczas wyjazdu harcerze podziwiali zapierającą dech w piersiach panoramę Tatr z Rusinowej Polany, korzystając z pięknej zimowej aury. Wzięli również udział w kreatywnych warsztatach z metaloplastyki, rozwijając swoje talenty i wyobraźnię. Nie zabrakło też świątecznej magii – na uczestników czekało spotkanie ze św. Mikołajem i jego pomocnikami, czyli wesołymi elfami. Najważniejszym punktem wyjazdu był uroczysty odbiór Betlejemskiego Światła Pokoju w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem. Harcerze przywieźli ze sobą ten Płomień, aby obdarować nim władze naszej gminy i powiatu, a także swoich najbliższych. W ten sposób symbol pokoju dotrze do naszej lokalnej społeczności.
To wyjątkowe wydarzenie był doskonałą okazją do integracji, wspólnego przeżywania harcerskiej przygody i budowania relacji, ale przede wszystkim był to czas, który pozwolił doświadczyć ciepła, jakie niesie ze sobą Betlejemskie Światło.
Czuwaj!


