XV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
20 listopada nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. To fantastyczna, międzynarodowa akcja, której celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania i uczenia się tabliczki mnożenia, a także zachęcanie do powtórzenia jej po wakacjach!
Egzaminatorzy w Akcji
W tym roku rolę Egzaminatorów przyjęli na siebie z entuzjazmem uczniowie klasy 4! Wyposażeni w specjalne losy i uśmiechy, podczas przerw międzylekcyjnych patrolowali korytarze, odpytując starszych kolegów, nauczycieli, a nawet pracowników szkoły ze znajomości tabliczki mnożenia. Akcja spotkała się z ciepłym przyjęciem, a sprawdzianem wiedzy poddali się wszyscy – od najstarszych uczniów po kadrę! Z dumą informujemy, że większość zdających wykazała się biegłą znajomością matematycznych reguł, zyskując tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.
Łamigłówki na Lekcjach
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia zawitał również na lekcje! Podczas zajęć matematyki uczniowie wzięli udział w specjalnie przygotowanych łamigłówkach i grach dydaktycznych związanych z tabliczką mnożenia. Była to doskonała okazja, aby utrwalić wiedzę w niestandardowy i angażujący sposób, udowadniając, że nauka może być naprawdę świetną zabawą!
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w to wyjątkowe wydarzenie! Pamiętajmy, że znajomość tabliczki mnożenia jest kluczem do sukcesu w nauce matematyki!

