Logo Zespołu Placówek Oświatowych - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego i Przedszkol

Dzień Bezpiecznego Internetu 2026 – Działajmy razem!

19 lutego 2026 roku w naszej szkole odbył się gminny konkurs pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu 2026. Działajmy razem!”. Wydarzenie zgromadziło młodych pasjonatów cyberbezpieczeństwa z całej gminy, którzy udowodnili, że wirtualny świat nie ma przed nimi tajemnic.

Inicjatywa została zorganizowana dzięki zaangażowaniu pań: W. Orzechowskiej, A. Mysłek oraz K. Basińskiej, które czuwały nad merytorycznym i organizacyjnym przebiegiem konkursu.

Wyjątkową rangę wydarzeniu nadała obecność przedstawicielek Urzędu Miasta i Gminy Staszów. Wśród zaproszonych gości znalazły się pani Danuta Batóg oraz pani Magdalena Zgórska- specjalistka ds. profilaktyki rozwiązywania problemów alkoholowych. Dzięki wsparciu Gminy możliwe było ufundowanie atrakcyjnych nagród dla uczestników. Obecność zaproszonych gości podkreśliła, jak ważne jest łączenie profilaktyki uzależnień z edukacją w zakresie bezpieczeństwa cyfrowego.

W konkursie wzięły udział drużyny z sześciu placówek oświatowych:

ZPO – PSP im. T. Kościuszki w Koniemłotach,
PSP nr 2 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Staszowie,
PSP nr 3 im. Hieronima Łaskiego w Staszowie,
ZPO – PSP im. Janusza Korczaka w Mostkach,
ZPO – PSP im. Oddziału Partyzanckiego AK „Jędrusie” w Smerdynie,
oraz gospodarze – PSP w Kurozwękach.

Głównym zadaniem uczestników było rozwiązanie testu wiedzy składającego się z 30 pytań. Zakres konkursu obejmował m.in. zasady netykiety, ochronę danych osobowych oraz sposoby reagowania na cyberzagrożenia.

Czas oczekiwania na werdykt komisji był pełen atrakcji. Uczniowie wzięli udział w warsztatach kreatywnych z wykorzystaniem zestawów Lego Education Spike Prime, podczas których budowali i programowali własne konstrukcje, łącząc naukę z dobrą zabawą. Była to doskonała okazja do integracji międzyszkolnej oraz rozwijania umiejętności logicznego myślenia w duchu edukacji STEAM.

Po wnikliwej ocenie prac konkursowych wyłoniono zwycięzców:

I miejsce: Adam Gałązka – PSP Kurozwęki
II miejsce: Seweryn Dyl – PSP Smerdyna
III miejsce: Jakub Głogowiec – PSP Smerdyna

Wyróżnienia otrzymali:

Zuzanna Maj – PSP Koniemłoty
Stanisław Pawłowski – PSP Koniemłoty
Julia Golba – PSP nr 3 w Staszowie
Marcin Gałązka – PSP Kurozwęki
Jakub Polut – PSP Kurozwęki

Spotkanie było nie tylko okazją do zdrowej rywalizacji, ale przede wszystkim ważną lekcją odpowiedzialnego i świadomego korzystania z Internetu. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz dziękujemy opiekunom za przygotowanie uczniów. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza będzie towarzyszyć młodzieży każdego dnia podczas bezpiecznego korzystania z sieci.

Galeria zdjęć

8f0bb2d0-d632-4128-afed-d72781f98b48 77e6b3f2-3697-4055-ba0d-b7167f97095b 90ca5733-be4f-4ce8-8efb-138cc2dc7f83 203ab217-01df-4593-98ad-5a93efadf6f6 610e79f4-97d0-4d25-b074-7fc30601e411 632c0ef5-6e79-4026-8521-89192674c191 02070a1e-5408-4ae4-a56d-a6a088da941c 39042af6-9780-4477-a8e9-668f2dfba1c6 56703f44-195e-4b60-973e-5ea78abdde27 ef51498d-f9cc-4183-b9e3-b32c5c800d5f
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności