Uroczyste posadzenie drzewa w Roku Jubileuszowym 500-lecia miasta Staszowa
W Parku Górników Siarkowych, 13 listopada 2025 r., odbyło się uroczyste posadzenie drzewa w Roku Jubileuszowym 500-lecia miasta Staszowa. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele naszej społeczności szkolnej oraz Władze Gminy Staszów. Lipa szerokolistna została posadzona wspólnie przez przedstawicielki Rady Rodziców – panią Barbarę Kluszczyńską i panią Weronikę Kaczmarczyk, przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego – Zuzannę Grabkę i Gabriela Jacaka, a także dyrektor szkoły, panią Marzannę Tomporowską.
Fundatorem drzewa jest Rada Rodziców naszej szkoły i przedszkola. Przy drzewie zostanie umieszczona tabliczka znamionowa, a dodatkowo otrzymaliśmy certyfikat potwierdzający ufundowanie lipy.
Jesteśmy dumni, że w alei 500-lecia swoje miejsce ma również „nasze” drzewo. To ważny i piękny symbol pozostawiony dla przyszłych pokoleń.

