Logo Zespołu Placówek Oświatowych - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego i Przedszkol

Uroczyste Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

W dniu 3 maja delegacja uczniów naszej szkoły — Sandra Podsiedlik, Laura Poniewierska i Jan Chmielewski — pod przewodnictwem Pani Dyrektor Marzanny Tomporowskiej oraz opieką Pani Anny Wysockiej i Pani Weroniki Orzechowskiej, z dumą reprezentowała naszą placówkę w poczcie sztandarowym podczas obchodów Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny. Wspólna modlitwa za Polskę i jej obywateli była wyjątkowym wyrazem jedności oraz pamięci o wartościach, które legły u podstaw naszej niepodległości. Po liturgii uczestnicy wydarzenia w uroczystym pochodzie przemaszerowali ulicami miasta w kierunku Rynku, gdzie wspólnie odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego — hymn, który niezmiennie budzi w sercach Polaków poczucie dumy i wspólnoty. Kulminacyjnym punktem obchodów było złożenie kwiatów pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki — bohatera narodowego i symbolu walki o wolność, równość i niepodległość. Jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy swoją postawą, zaangażowaniem i godnym reprezentowaniem szkoły dali piękne świadectwo patriotyzmu i szacunku dla historii naszego kraju. Serdecznie dziękujemy za ich obecność i wzorowe zachowanie w tym ważnym dniu!

Galeria zdjęć

0aeaca30-6013-424c-9318-7a08d759cd4b 5f4595b5-6c0f-466d-b094-48dfe972a343 2200b974-4261-496e-a58d-1173191069b6 89461978-1757-4cf9-9e46-2df2c43445b4 c5db0fbf-c830-4a80-bb14-07568b21a5f8 f37e2e85-5d56-4859-b539-551a3a3b4a24 ffa20ff0-a629-4b64-9e55-5e997c4f841c
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności