Bezpieczne ferie zimowe 2025
W środowe przedpołudnie staszowscy dzielnicowi spotkali się z uczniami klas I-VIII i przedszkolakami by promować bezpieczeństwo w czasie zbliżających się ferii zimowych oraz bezpieczeństwo na drodze.
W ramach ogólnopolskiej akcji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, mundurowi promowali odpowiedzialne postawy na stoku oraz poszerzali wiedzę na temat bezpieczeństwa podczas aktywności w czasie trwających ferii zimowych. Staszowscy stróże prawa rozmawiali z przedszkolakami i uczniami o tym gdzie nie należy jeździć na sankach oraz jak zachowywać się na stokach czy też lodowiskach. Przestrzegali przed wchodzeniem na zmarznięte jeziora i zbiorniki wodne. W czasie spotkania nie zabrakło również rozmów o bezpiecznym zachowaniu w ruchu drogowym. Dużo miejsca poświecono także bezpieczeństwu dzieci pozostających w czasie ferii w miejscu zamieszkania. Omówiono zachowanie w kontaktach z osobami obcymi oraz zagrożenia jakie niesie ze sobą nieumiejętne korzystanie z Internetu. Policjanci uświadomili również młodym ludziom jaka rolę spełniają odblaski podczas poruszania się po drogach.

